Танці в павільйоні – Нікола Ланкре

Танці в павільйоні   Нікола Ланкре

Картина французького художника Нікола Ланкре “Танці в павільйоні”. Розмір картини 130 x 97 см, полотно, олія. Починаючи з 1715 року, в Парижі стали влаштовуватися публічні танцювальні вечори та бали у відомих будинках і палацах, і королівським указом особам середнього стану була дана можливість, за відому плату, приймати участь у цих, присвячених виключно танцях, розвагах.

Павільйон – в архітектурі невеликий, ізольований розважальний будиночок або альтанка в саду або парку, звичайно має круглу або четиреугольную форму. У французів це слово вживається, крім того, для позначення частин більш чи менш великого будинку, якщо ці частини мають вигляд окремих корпусів, круглих або квадратних у плані, що примикають до будівлі з боків або займають його середину, які наприклад, павільйони Палацу Тюльери в Парижі. Тюльери або Тюилери – палац, що існував у Парижі на правому березі річки Сени, виходив головним своїм фасадом на великий сад того ж імені. тягнеться до площі Згоди.

Складався з трьох павільйонів, з’єднаних між собою менш високими, порівняно з ними, корпусами: з середнього павільйону, що називався “павільйоном Годин” та і з двох бічних – “павільйону Марсана” і “павільйону Флори” . Палац Тюльери почала споруджувати королева Катерина Медічі; будівельниками були архітектори Філібер Делорм і Бюльян. Спочатку палац складався тільки з середнього павільйону і двох коротких бічних крил; інші частини були прибудовані до нього за Генріха IV, Людовика XIII та Людовика XIV. Інтер’єр палацу, реставрована архітекторами Персье і Фонтеном при Наполеоні I, Людовика-Філіпа і Наполеона III, відрізнялася прекрасним розташуванням квартир і розкішшю обробки.

Сад, що прилягала до Тюльери, влаштований в 1600 році і потім в 1655 був красиво розпланований знаменитим садовим архітектором Людовика XIV Ленотром у французькому стилі, з терасами, великими прямими алеями, квітниками, басейнами води, фонтанами та ін. Наполеон I прикрасив цей сад ще більше і оточив прекрасною гратами. Сад, що прилягала до Тюльери, був одним з найпривабливіших місць для прогулянок парижан ігор і їх дітей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Танці в павільйоні – Нікола Ланкре.