Танцівниці на репетиції – Едгар Дега

Танцівниці на репетиції   Едгар Дега

Едгар Дега, французький живописець і скульптор, народився в родині паризького банкіра. Він отримав блискучу освіту в ліцеї Людовика Великого, потім деякий час навчався на юридичному факультеті Паризького Університету. З 1854 Дега став відвідувати майстерню Л. Ламота, учня Ж. О. Д. Енгра.

1855 – 1860 художник зробив п’ять поїздок в Італію, і зіткнення з античністю спонукало його звернутися до історичного жанру. У 1861 Дега познайомився з К. Моне і незабаром увійшов у коло художників-імпресіоністів. Його улюблений темою став місто, його жителі. Він зображував стрибки, прачок, гладильщиц. У 1867 вперше з’явилися знамениті полотна з життя танцівниць і життя театру.

Головний художній інтерес був зосереджений на передачу руху. Дега любив показувати людину в ті моменти, коли вона знаходиться наодинці з собою і його рухи природні, несподівані ракурси. Дега зупиняв на мить рух у своїх творах, що нагадують чимось фотографію, з мистецтвом якою він познайомився на початку 1870-х під час подорожі в Північну Америку.

Фотографічний принцип помітний у здаються безискусними композиціях Дега, при цьому його живопис, точний, легкий малюнок, гра кольору дивно привабливі, вони створюють відчуття миттєвого дії. Інші відомі твори: “Жокеї перед трибунами”. Ок. 1879. Музей Орсе, Париж; “Абсент”. 1876. Музей Орсе, Париж.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Танцівниці на репетиції – Едгар Дега.