Танцювальний клас (Урок танців) – Едгар Дега

Танцювальний клас (Урок танців)   Едгар Дега

Дега часто писав танцівниць, їхні будні та виступи. Використовувана їм техніка імпресіонізму як не можна краще передавала повітряні, позбавлені статичності образи. На картинах художника крихкі і невагомі фігури балерин постають перед глядачем у світлі софітів на сцені, то в короткі хвилини відпочинку, то, як на цій роботі, в стінах танцювального класу.

Зображена на полотні сцена здається випадково поміченого: балерини виконують вправи під керівництвом відомого танцюриста та балетмейстера Жюля Перро. Дещо незвичайний Ракурс – глядач бачить все, що відбувається трохи зверху. Композиція будується навколо літнього викладача.

Жюль Перро зображений спирається на ціпок, яка дістає йому до плечей, а навколишні його балерини виглядають скупченням білих хмар. Однак, незважаючи на всю їх легкість, видно, що балет – це важка фізична праця. Слід також відзначити, що зображення танцівниць на картинах Дега позбавлене будь-якого особистого людського контакту. Художник не більше ніж неупереджений спостерігач сцени.

Тема театру і в особливості балету цікавила Дега завжди. Художник прагнув показати не тільки красу рухів танцівниць, але і їх нелегкі будні, що проходять у нескінченних репетиціях і уроках. Коли художника запитали, чому його так приваблює ця тема, він відповів: “Танцівниці послужили мені приводом писати гарні тканини і передавати руху”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Танцювальний клас (Урок танців) – Едгар Дега.