Танцювальний зал в Мулен де ла Галетт – Анрі де Тулуз-Лотрек

Танцювальний зал в Мулен де ла Галетт   Анрі де Тулуз Лотрек

Робота “В Мулен де ла Галетт” особливо виділяється серед робіт Тулуз-Лотрека, т. к. вважається першою і останньою картиною, де немає його друзів, що складали “прикраса” розважальних закладів Парижа. Тут танцюють і веселяться прості, нічим особливим не виділяються, жителі Монмартра. Цим полотном починається його відомий цикл робіт, присвячених гультяйське життя кафе і шантанів.

До цього були й інші картини з життя світу штовханини, пропахшего дешевої парфумерією, публіки, комфортно відчуває себе лише при штучному освітленні, але всі попередні спроби не були оформлені в остаточний варіант.

Створення полотна передувала підготовча робота “Портрет жінки у вікна”.

Стиль написання картини багато в чому перегукується з живописом Дега, колишнього для Лотрека незаперечним авторитетом: та ж особливість побудови композиції, коли глядачеві неясно, чий персонаж в зображеному сюжеті автор хотів виділити і такий же, професійно подловленний “кадр” тільки що вихоплений з миті життя.

Відчувається атмосфера відчайдушного свята, розгнузданого веселощів, де не існує норм, заборон, а все підпорядковано почуття солодкої гріховної вседозволеності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Танцювальний зал в Мулен де ла Галетт – Анрі де Тулуз-Лотрек.