Танець у Мулен Руж – Анрі де Тулуз-Лотрек

Танець у Мулен Руж   Анрі де Тулуз Лотрек

До шедеврів мистецтва відноситься картина “Танець в “Мулен Руж””. До часу, створення роботи, багатогранність таланту Тулуз-Лотрека розкрилася повністю, і він міг дозволити собі в сатиричній, іноді їдкою манері зображати як паризьку життя, так і будь-яку знаменитість світського суспільства, не догоджаючи моделі, а феноменальна спостережливість допомагала створювати “документ” епохи.

Картина відкриває новий цикл робіт, висвітлює нічне життя столиці, і в ній художник фіксує яскравий, запальний танець знаменитостей “Мулен Руж” – Валентина ле Десосс, по прізвиську “Безкостний” і Ла Гулю. Головні персонажі сюжету зображені в перебільшеною у гротескному плані формі, навіть карикатурно, а глядач має можливість “взяти участь” відбувається подію, для чого автор залишив проміжок на передньому плані полотна. Зрізана зліва кордоном полотна фігура створює відчуття того, що дія продовжується і поза межами картини.

Крім танцювальних зірок, на картині зображені відомі столичні знаменитості, з якими Лотрек був дружний, і постійно “прописував” їх у своїх роботах.

Дана робота замовлялася директором “Мулен Руж” Оллером, і збереглася лише у фрагментах. Бока картини були сильно урізані, т. к. полотно мало значні розміри, і призначеного для неї в кабаре місця, не вистачало, щоб умістити його цілком.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Танець у Мулен Руж – Анрі де Тулуз-Лотрек.