Танець – Жан Антуан Ватто

Танець   Жан Антуан Ватто

Картина французького художника Антуана Ватто “Танець” чи під іншою назвою “Менует”. Розмір картини 97 x 116 см, полотно, олія. Послідовниками Ватто були живописці Ланкре, Патер, Фрагонар, багато йому поступалися, а також частково Шарден і Буші.

У Парижі досить швидко пройшла пора пристрасті до картин цього роду, ім’я Ватто стало вимовлятися з погордою, і в цей період часу велика частина картин художника “галантних святкувань” перемістилася в Англії і Пруссії. Потім знову настав час, коли художня репутація Ватто була відновлена, але картини живописця у Франції вже не повернулися.

В кінці 18-го і 19-м столітті картини Ватто стали користуватися такою популярністю, що понад 60 граверів були зайняті їх відтворенням у естампи. Сам Ватто протягом свого недовгого творчої діяльності створив вісім гравюр. У 19 столітті в Парижі в галереї Лувру зберігалася тільки одна картина Ватто, в дрезденській картинній галереї знаходилося дві берлінської – чотири.

Ермітажна колекція в Санкт-Петербурзі володіє такими картинами Антуана Ватто: “Актори французького театру”, “Капрізніци”, “Хлопчик-савояр з бабаком”, “Скрутне пропозицію”, “Тягар війни”, “Військовий роздих”. Необхідно відзначити, що Ватто своїх картин не підписував. Менует, старовинний народний французький танець, з середини 17 століття став бальним танцем.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)