Танучий сніг у лісі Фонтенбло – Поль Сезанн

Танучий сніг у лісі Фонтенбло   Поль Сезанн

У 1879 р. Сезанн влаштувався в Мелене, звідки часто їздив у Париж. В околицях Мелена він нерідко писав пейзажі, іноді вважалося, що саме там створений “Танучий сніг”. Зима 1879-1880 була досить суворою і сніжною, і не дивно, що картина із зображенням засніженого лісу сприймається як результат перебування Сезанна в Мелене.

Насправді пейзаж написаний не з натури, а по фотографії, можливо в Парижі, куди художник перебрався 20 грудня 1879 р., причиною стала відсутність вугілля для опалення. Фотографія, якою скористався Сезанн, збереглася, і порівняння з нею добре показує, що він менше всього хотів діяти як копіїст, хоча і зберіг всі композиційні основи чорно-білого друку.

Однак, він опустив всі дрібні подробиці, чому пейзаж став монументальніше і величніше. Фотографія була зручна художнику, тому що вона дозволяла йому “скласти” колорит картини. Картина проходила на розпродажі Доріа в 1899 р. Відразу після цього аукціону в Парижі багато говорили про Сезанне і його картині, ціна якої досягла рекордної для того часу суми – 6750 франків – і була придбана Клодом Моне. По всій імовірності, Моне свідомо піднімав ціну, щоб порушити інтерес до живопису майстра, яку він ставив надзвичайно високо. Відомий колекціонер Віктор Шоці також дуже високо цінував картину “Танучий сніг”. А. Костеневич. Поль Сезанн і російський авангард початку XX століття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Танучий сніг у лісі Фонтенбло – Поль Сезанн.