Тарквіній і Лукреція – Пітер Рубенс

Тарквіній і Лукреція   Пітер Рубенс

На створення цієї картини за давньоримським сюжетом Рубенса надихнув Тіціан. Сьогодні історію, яка втілилася на полотні, знають небагато, але за часів Рубенса і раніше вона була надзвичайна популярна. Останній цар Риму Секст Тарквіній, полонений красою заміжньої Лукреції, силою поглумився на ній, що згодом призвело до великого бунту і повалення римської монархії.

На полотні ми бачимо грозного Тарквінія, який потягнувся до останнього клаптику одягу, прикривающему дівчину. Зверху на пару дивиться Амур, а праворуч розташувалася злісна Фурія з волоссям у вигляді змій. Рубенс сміливо запозичив композицію у Тиціана, але наситив своїх героїв пластичністю, а саме полотно яскравим колоритом, завдяки глибоким нюансировкам тонів і колірних контрастів.

У роки Другої Світової війни картина була як трофей вивезена з Німеччини полковником Дорофєєвим. Багато пізніше родичі продали її колекціонеру, який побажав залишитися невідомим. У 2003 році шедевр в дуже поганому стані опинився у російського підприємця Володимира Логвиненка.

У тому ж році Німеччина спробувала порушити судову справу з метою повернення картини, але новий володар зміг відстояти своє право володіння. У 2004 році полотно піддався реставрації і сьогодні з дозволу Володимира Логвиненка виставляється в Ермітажі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)