Таємна вечеря – Микола Ге

Таємна вечеря   Микола Ге

Полотно Миколи Ге “Таємна вечеря” – це сильне, потужне твір, що зображує відому біблійну сцену, до якої зверталися багато художники: і класики на кшталт Рубенса і Леонардо да Вінчі, і авангардисти, наприклад, Сальвадор Далі.

На картині Миколи Ге зображена зовсім невелика кімната, в якій знаходяться Ісус Христос і апостоли. Ісус схилив голову i сперся на кушетку, в ногах у нього – Іван, за його плечима стоїть кілька людей, на чолі столу – старий мудрий Петро.

Потужне джерело світла, який дуже символічно заступила постать Іуди, яскраво освітлює обличчя апостола Петра, скатертину, якою покритий стіл, голову Христа і стривожені очі апостолів. Всі, хто знаходиться в цій кімнаті, в замішанні від того, що зробив туди, вони не в змозі зрозуміти його мотиви і цілі.

Тільки обличчя Ісуса не висловлює досади або розчарування, він, як ніхто інший розуміє людську жадібність і жадібність, жертвою якої часом стають самі люди. Юда є своєрідним втіленням усього темного і бридкого в людині, художник намагається розкрити безмежну жадібність і користолюбство людини. Ще Леонардо да Вінчі вважав, що натуру людини може обмежити лише закон, в іншому випадку, він перевершить у своїй жорсткості будь-якого звіра.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Таємна вечеря – Микола Ге.