Театр Таорміна – Густав Клімт

Театр Таорміна   Густав Клімт

Таорміна – історичне місто на східному узбережжі Сицилії, Італія, на півдорозі між Мессіною і Катанією. Нас. 10863 жит. . Грецьке поселення під назвою Тавроменія виникло на березі Іонічного моря після знищення довколишнього портового міста Наксос у 403 р. до н. е. Точно відомо, що ще в 394 р. Діонісій Старший поселив в окрузі сикулов.

За повідомленням Діодора Сицилійського, місто було засноване в 356 р. вигнаними жителями Наксосу на чолі з Андромахом, батьком історика Тімея. Менш ніж через десять років тавроменци першими в Сицилії прийняли сторону Тимолеона. У 210 р. до н. е. місто здався римлянам і поступово прийшов в занепад. Розграбований арабами в 902 і 962 рр, Тавромений отримав арабське ім’я Муізія на честь арабського еміра аль-Муіза. Століття потому, в 1078 р., був відвойований норманами. Про середньовіччя нагадують соборна церква і кілька палаццо.

Широкі пляжі і античні руїни Таорміни – грецький театр і римський одеон – привернули увагу європейської інтелігенції XIX століття, і до початку XX століття місто стало самим популярним курортом Сицилії. Два роки провів тут Девід Герберт Лоуренс; тут же робив свої гомоеротичні знімки барон фон Гледен. Щорічно в Таорміні проводиться фестиваль музики і танцю, театру а також присуджується міжнародна премія, серед її лауреатів значиться навіть Анна Ахматова.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)