Тераса кафе на Площі Форум в Арлі, вночі – Вінсент Ван Гог

Тераса кафе на Площі Форум в Арлі, вночі   Вінсент Ван Гог

Тераса Кафе Вночі, Вінсента Ван Гога, вважається однією з найбільш чудових робіт художника. Вона, також, безсумнівно, належить до числа найвідоміших картин Ван Гога, написаних за його коротку, але плідну, творчу кар’єру.

Ця перша робота з трилогії картин зображають зоряне небо. Зоряна Ніч над Роной Роной була написана через місяць, і слідом за нею, рік потому, Ван Гог написав Зоряну Ніч, під час свого перебування в Сен-Ремі. З цими трьома картинами перегукується Портрет Ожэна Боша – зверніть увагу на зоряний мотив на задньому плані картини. Вінсенту дуже подобалася ідея написання Тераси кафе, і він так розповідав про це в листі до своєї сестри Вил: По-правді кажучи, я відволікся від усіх інших справ і тепер працюю над новою картиною, що зображає зовнішню частину одного нічного кафе: крихітні постаті випивають на терасі людей, величезний жовтий ліхтар висвітлює терасу, будинок і тротуар, і навіть надає деяку яскравість мостовий, яка забарвлюється в розоватово-фіолетові тони.

Трикутні фронтони будівель на тікає в далечінь вулиці під синім небом, усипаним зірками здаються темно-синіми або фіолетовими, і там ще зелене дерево. Ось нічна картина без чорного кольору, написана тільки в прекрасному синьому, фіолетовому і зеленому, а освітлена площа набуває в такому обрамленні світло-сірчаний і зеленувато-лимонний колір. Мені надзвичайно подобається писати ніч прямо на місці. Раніше малювали і писали маслом картину при денному світлі по грубому начерку. Мені приємно малювати тут же.

Далі Вінсент розповідає Вил про те, що опис подібного кафе є в книзі Гіді Мопассана Милий друг: “…залита зоряним світлом паризька ніч і яскраво освітлені кафе на бульварі – це приблизно той сюжет, який я малюю”. Роботи Ван Гога були часто натхненні літературними творами і картинами інших художників. . Тераса Кафе схожий по стилю і композиції з картиною Анкети Авеню де Кліші Ввечері. Незалежно від того, був чи Ван Гог безпосередньо натхненний роботою Анкети, композиція Тераси Кафе є унікальною серед всіх його творів.

Зверніть увагу на те, що композиційні лінії фокусуються в центрі картини, де розташовані коня і екіпаж. Створюється враження, що все закручується всередину, як вихор, однак, в цілому, настрій картини передбачає мир і спокій. Загальне враження темряви досягається без натяку на чорний колір. Вінсент написав Терасу Кафе більше ста років тому, але воно все ще діє в Арлі і подає напої мучимим жагою клієнтам. Зараз воно по-праву називається Кафе Ван Гога і виглядає, після відповідного ремонту, як і сто років тому – залитий жовтим світлом навіс та інше. У 1995 в Арлі, я зупинився в цьому кафе випити коньяку і подумав про Вінсенте, такому близькому, працюючому під зірками, гарячково і, разом з тим, умиротворено.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Тераса кафе на Площі Форум в Арлі, вночі – Вінсент Ван Гог.