Тераса у Верноні – П’єр Боннар

Тераса у Верноні   Пєр Боннар

Боннар завжди зберігав у своєму серці відданість і любов до Нормандії, про що свідчать його пейзажі, присвячені цій північній області Франції. Відрізняються монументальністю дві роботи: “Тераса”, де велика частина композиції присвячена рослинності, зображеної на полотні безладно і котра підпорядкувала собі практично весь сюжет, і “Тераса у Верноні” – картина, де люди і природа займають рівноцінне положення.

Особливою загадковістю відрізняється остання робота, яка створювалася майже двадцять років. У ній багато таємничості і недомовленостей і, багато в чому, автор пропонує глядачеві самому шукати відповіді на питання. Його Березня дістала з вази яблуко і тримає плід в руках, і цей жест можна пов’язати або з Помоной, або з Праматір’ю роду людського Євою. Але що він може означати? Такий же загадковістю наділені і образи дівчат, одна з яких тримає кошик з сливами, а інша – тенісну ракетку. Чому автор наділив спортивну фігуру тенісистки, тіло якої дихає енергією і молодістю, особою зрілої жінки, багато повидавшей на своєму віку?

Хоча в обох роботах присутні декоративні прийоми, які застосовувалися Боннаром в період його участі в групі “Набі”, атмосфера картин помітно відрізняється. Використання відповідної колірної гами, а також техніка створення цієї роботи, дозволили наділити полотно відчуттям жаркого французького півдня.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Тераса у Верноні – П’єр Боннар.