Тераса в ресторані Якова в Нинштедтене на Ельбі – Макс Ліберман

Тераса в ресторані Якова в Нинштедтене на Ельбі   Макс Ліберман

Незважаючи на те, що Макс Ліберман у 1870 – реалізовує свою мрію і прибуває в Париж, облаштувавшись на Монмартрі, майстер так не зміг стати в середовищі модних французьких художників “своїм”. Хтось звинувачує в цьому характер художника, хтось єврейські коріння. У будь-якому випадку дуже скоро Ліберман в депресії покидає місто, куди так прагнув, втікши від своїх батьків, які не схвалювали професійний вибір сина. Однак Ліберман не могла не увібрати захоплення імпресіонізмом, яка панувала в той час у Парижі, і представлена картина це підтверджує.

Робота була написана в 1902 році за замовленням Альфреда Лихтварка, набагато пізніше “французької” періоду майстра, але як чітко проглядається в ній імпресіоністична техніка – яскрава, радісна палітра, світлі тони, філігранна передача сонячного світла, що пробивається крізь густе листя дерев, ошатна публіка, віртуозність передачі гри світла кольором! Таке написання фігур у пленері, залитим світлом стане улюбленим прийомом художника, до якого він не раз звернеться.

Йде вдалину зелена алея оживлена людьми – хтось неспішно прогулюється і їх фігури в пишних сукнях видно з-за дерев, а хтось влаштувався з дітьми за столиками прибережного кафе. Найбільше у роботі приваблює неповторний пейзаж, що вражає своєю свіжістю і мальовничістю: неймовірна краса зелені, дорога в сонячних відблисках, вільна і в той же час затишна атмосфера.

В даний час картину можна побачити в Кунстхалле в Гамбурзі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Тераса в ресторані Якова в Нинштедтене на Ельбі – Макс Ліберман.