Терей, Прокна і Філомела – Пітер Рубенс

Терей, Прокна і Філомела   Пітер Рубенс

Картина фламандського художника Пітера Пауля Рубенса “Терей, Прокна і Філомела”. Розмір картини 195 x 267 см, полотно, олія. Терей, у давньогрецькій міфології, син Ареса і бистонской німфи. Став фракійським царем, чоловіком дочки афінського царя Пандіона, Прокни, яка народила йому сина Ітіса.

Бажаючи оволодіти сестрою Прокни Філомелою, Терей відправився в Афіни і, сповістивши помилкову звістку про смерть Прокни, відвіз з собою Філомелу, яку опанував на шляху до дому. Щоб вона не могла розповісти про вчинене насильство і злочин, Терей відрізав їй язика, а її уклав у Парнасском гроті. Скориставшись святом Діоніса, Прокна пішла на пошуки сестри і знайшла її в скелях.

Філомела розповіла сестрі про своїх несчастиях допомогою одягу, на якій майстерно виткала розповідь про свою долю. Розлючений Прокна вбила свого сина від Терея, Ітіса. Філомела і Прокна подали приготовані з Ітіса страви Тереєві. Коли фракійський цар Терей дізнався про це і хотів убити сестер, боги обернули Терея в удода, Прокну – у солов’я, а Філомелу – у ластівку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)