Територія святилища Акіб в Укэти – Утагава Хиросигэ

Територія святилища Акіб в Укэти   Утагава Хиросигэ

Хиросигэ зобразив територію святилища Акіб-дайгонгэнся в селі Укэтимура. Вона була побудована на пожертвування лаймі Хонда в 1702 р. Святилише посвяшено богу вогню Акіб-дайгонгэну. В основному приміщенні святилища – Сінден – була встановлена статуя цього божества, охороняє від вогню. На захід від Сінден розташовувався мальовничий ставок, його і зобразив Хиросигэ.

Ці місця були популярним місцем відпочинку городян. У всі часи року вони були по-своєму красиві. Навесні тут цвіли сливи, влітку азалії та іриси. Восени майоріли червоні і жовті листя кленів. Перед воротами святилища знаходилося безліч ресторанів, які славилися своїми стравами з коропа. Самими знаменитими були “Аайсити” і “Го-сасия”. Один з таких ресторанів зображений у лівому нижньому куті, на його веранді сидить бритоголовий чернець, робить начерки. Можливо, це автопортрет Хиросигэ. Відомо, що за рік до створення цієї гравюри він прийняв чернецтво, також збереглося багато альбомів Хиросигэ із замальовками, зробленими з натури.

У пізній гравюрі колір червоних листя кленів майже не змінився і багатство колірної гами, і майже відповідає задуму автора. У ранньому ж аркуші застосовувалися інші барвники, і з часом відбулася їх розкладання.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Територія святилища Акіб в Укэти – Утагава Хиросигэ.