Територія святилища Тэндзин в Камэидо – Утагава Хиросигэ

Територія святилища Тэндзин в Камэидо   Утагава Хиросигэ

У 1646 році чернець Отории Нобусукэ вирізьбив Сугавара-но Мітідзане, зі священного дерева сливи хинай і в селі Камэидо збудував капличку, в якій встановив статую. Таким чином було покладено початок святилища Тэндзин в Камэидо. Воно було присвячене Сугавара-но Мітідзане – міністру і поету періоду Хейан, сосланному на Кюсю, де він і помер, і обожествленному після смерті, як покровитель вчених та учнів, а також як Бог Грому. Поховали його в храмі Дадзаифу Тэнман-гу, неподалік від Фукуока, тому святилище Тэндзин ще називають Східним Дадзаифу.

Весь перший план гравюри займає вістарія – квітка, що символізує літо. Але найбільше ці місця були відомі цвітінням гліциній. На території храму був ставок і два парних мосту, один кам’яний, другий – дерев’яний. З-за своєї форми вони повчили назва Тайко-баси. Дерев’яний вважався чоловічим, кам’яне – жіночим. Хіро-сигэ зобразив дерев’яний міст – дещо перебільшивши його розміри.

Колорит пізньої версії гравюри набуває більш декоративний характер. Небо, видиме підлогу круглим мостом, забарвлюється в темно-блакитний колір, воно не відповідає кольору неба за мостом, як у початковому варіанті. Темно-синя смуга вгорі перетворюється на червону.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Територія святилища Тэндзин в Камэидо – Утагава Хиросигэ.