Терпидариум – Теодор Шассерио

Терпидариум   Теодор Шассерио

Тепідарій, Тепідаріум – тепла суха кімната в класичних римських термах, призначена для розігріву тіла. Тепідарій нагрівався до 40-45°С від гіпокауста.

Цікавий приклад тепідарія був знайдений на розкопках в Помпеях; його закривав напівкруглий циліндричний звід, прикрашений рельєфом на штукатурці, навколо приміщення розташувалися ряди квадратних отворів або ніш, розділених теламонами. Тепідарій був великим центральним залом римських терм, навколо якого групуються всі інші зали.

Мабуть, тепідарій був залом, в якому купальники готувалися паритися в Кальдарии або приймати холодні ванни у фригидарии. Тепідарій був найбільш пишно оздоблений мармуром і мозаїкою. У нього падало світло з вікон і ліхтарів збоку, спереду і ззаду, і, здається, був залом, в якому розташовувалися самі прекрасні твори мистецтва.

Так, у термах Каракалли під час розкопок в 1564 році була знайдена скульптура Фарнезский бик, багато інших скарбів були виявлені під час розкопок Помпеї і поміщені у Ватикан і в Неаполітанська музей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)