Тіні тане ночі – Сальвадор Далі

Тіні тане ночі   Сальвадор Далі

Нарешті Дали запропонував щось інше, що не пов’язано з катуванням і сексуальним потягом. “Тіні тане ночі” робота сюрреаліста Дали, порівнянна з пейзажем пересічного викладу, якби не…. Правий кут сюжету заповнений аморфним тілом в простирадлі з явно ерегованим органом. Як же інакше? Автор не міг пройти повз улюбленої теми брудної похоті, підглядання і нав’язування своїх ідей про загальне великому сексі.

Відступаючи від образу в тканини, хочеться розібрати роботу по деталям. Художник вкрапил в полотно багато піску, тіней і каменів різної фактури. Ідея картини заснована на тому самому таємному ритуалі самозадоволення під ранок, яке не властиве кожному з нас. Багато хто пов’язує такий порив з невіглаством, невихованістю і брудом.

Однак природа не має нічого проти задоволення власних бажань в затишному куточку власного житла. Запропоноване оповідання вже закінченого події пов’язано з світанком і, відповідно, з розсіюванням таємничості і рятівної темряви. Сонце крадькома, оголює рівнина з розкиданими частинами скелі і блакитні кам’яні велетні на горизонті. Дали пише масштабно, не відносно розмірів полотна, а простори пустелі. Пісок, пісок, пісок… Він переслідує практично кожну роботу художника. Деякі історики живопису пов’язують пісок з уособленням часу, інакше – вмістом піщаних годинників.

Але часом критики наділяють бажання Дали писати пісок, практичністю і спрощення завдання в написанні площині. Пісок не вимагає складних маніпуляцій з накладенням штрихів і змішанням кольорів, як, наприклад, для відображення трави, або ж опрацювання розмаїття тіней і відблисків на снігу або мокрому асфальті. Та й сам пейзаж в даному випадку ні що інше як уявний уривок природи. Тут вказано розташування світила за спиною глядача, про що оповідають тіні, спрямовані знизу до горизонту, а також мінімум “учасників” композиції.

Робота спрощена до не можна, але написана в гарному колориті. Принаймні, палітра не ріже око, приємна “на дотик” і не грає контрастом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)