Тиша – Ісаак Левітан

Тиша   Ісаак Левітан

Ще за життя Левітана сучасники і цінителі мистецтв відзначали, що картина “Тиша” найбільш явно асоціюється з музичними творами. У композиційному плані полотно являє собою складений пейзаж. Його створенню передувала напружена этюдная робота, в результаті чого живописець зумів домогтися узагальненого змісту в передачі настрою спокою і умиротворення, яким дихає літня ніч, опустилася на повноводну річку і невелику село, застиглу на крутому березі.

Елементи композиції мають чітку внутрішню співвіднесеність. Витончена колірна гамма, в якій витриманий колорит всієї картини в цілому, можна порівняти зі звучанням симфонічного оркестру, який чудово виконує твір з репертуару музичної класики. Думки про твір Наскільки важкий, складний і загрожує небезпеками був цей шлях використання сучасних нових течій, показує картина “Тиша” . На відміну від більшості робіт Левітана з їх цілісністю вона справляє враження якоїсь двоїстості.

Побудована на великих колірних плямах узагальнено трактованої сіруватою, сутінкової села в глибині, свинцевої води і коричневих берегів, картина здається певною мірою декоративним і занадто різкою у своїй кольоровій гамі. Вона…

З монографії А. А. Федорова-Давидова Не користується широкою популярністю, прекрасна картина “Тиша” – шедевр пізнього періоду творчості із зібрання Російського Державного музею. “Бачиш віз – малюй віз, бачиш корову, малюй так, як бачиш, намагайся передати те, що відчуваєш, той настрій, який створюється у тебе при вигляді тієї або іншої картини природи.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)