Ткач з прядкою, звернений до художника лівою стороною – Вінсент Ван Гог

Ткач з прядкою, звернений до художника лівою стороною   Вінсент Ван Гог

Ткачів за величезним ткацьким верстатом Ван Гог малював не раз. Його вразили значні розміри цього механізму, що складається з важких дерев’яних брусів і палиць. Потемнілий і замурзаний верстат був символом важкої людської праці, що Ван Гог в листах називав справді пекельним.

На роботах цієї серії ткач з верстатом зображений у різних ракурсах. На цій картині Ван Гог зображує сцену, перебуваючи по ліву сторону від робочого, і зміщуючи центр композиції до правого краю полотна. Ткацький механізм намальований з великою точністю.

Художник, заворожений складністю хитромудрого пристрою, задався метою показати його самим достовірним чином, приділяючи увагу кожній деталі. Людина, навпаки, зображений досить умовно, його фігура вийшла важкою і незручної, пропорції були сильно порушені. Мабуть, тут позначилося невміння, яке на початку творчого шляху була для художника досить сильною перешкодою.

Однією з цілей, які ставив перед собою Ван Гог, було виразно написати дерев’яний верстат на тлі сірої стіни. За рахунок поглиблених тіней і майстерно підібраного освітлення йому вдалося зобразити машину об’ємною, виразною і майже монументальної.

Монохромна колірна гама складається з відтінків сірого та коричневого кольорів. Але кілька яскравих плям, насамперед полотно густого червоного кольору, позбавляють колорит монотонності, створюючи виразний акцент.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Ткач з прядкою, звернений до художника лівою стороною – Вінсент Ван Гог.