Точка і лінія на площині – Василь Кандінський

Точка і лінія на площині   Василь Кандінський

Зовнішнє – внутрішнє. Будь-яке явище можна пережити двома способами. Ці два способи не довільні, а пов’язані з самими явищами – вони виходять з природи явища, з двох властивостей одного і того ж: Зовнішнього – Внутрішнього. Вулицю можна спостерігати крізь віконне скло, при цьому її звуки послаблюються, її рухи перетворюються в фантоми, і сама вона крізь прозоре, але міцне і тверде скло представляється відстороненим явищем, пульсуючим у “потойбічному”.

Або відкриваються двері: огорожі виходиш назовні, занурюєшся в це явище, активно дієш в ньому і переживаєш цю пульсацію у всій її повноті. Мінливі в цьому процесі градації тону і частоти звуків обвивають людини, вихреобразно підносяться і, раптово знесилівши, мляво опадають. Рухи точно так само обвиваються навколо людини – гра горизонтальних, вертикальних штрихів і ліній, спрямованих в русі в різних напрямках, густіших і розпадаються колірних плям, що звучать високо, то низько.

Твір мистецтва відбивається на поверхні свідомості. Воно лежить по той бік” і з втратою потягу [до нього] безслідно зникає з поверхні. І тут теж є якесь прозоре, але міцне і тверде скло, яке робить неможливою безпосередню внутрішній зв’язок. І тут існує можливість увійти в твір, діяти в ньому активно і переживати його пульсацію у всій її повноті.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.33 out of 5)


Точка і лінія на площині – Василь Кандінський.