Тополі, Три рожевих дерева восени – Клод Моне

Тополі, Три рожевих дерева восени   Клод Моне

З кінця 1880-х рр. Моне починає писати цілі серії картин на один і той же мотив, намагаючись закарбувати нюанси освітлення, який змінюється в залежності від часу доби і погоди. Суть методу така: художник починав писати один вид одночасно на кількох полотнах, і на кожному прагнув передати стан природи в строго певний, досить короткий період часу, працюючи над одним полотном часом не більш півгодини. В наступні дні він продовжував методично писати в тій же послідовності, поки всі полотна не були закінчені.

Першою серією картин, написаних у відповідності з новим методом Моне, були “Стоги” , мали великий успіх у публіки. Влітку і восени 1891 р. Моне працює над черговим циклом, що складається з двадцяти полотен. На цей раз увагу митця привернули тополі, що росли вздовж лівого берега річки Эпте, що протікала поряд з його маєтком, у краю болота. Для зручності спостереження художник придбав маленький острівець “Кропив’яний”, розташувався навпроти берега з тополями, і проводив тут все свій час.

Натхненний успіхом “Стогів”, Дюран-Рюель незабаром представив публіці п’ятнадцять картин із серії “Тополі”. Сім з них він придбав сам по ціні 4000 франків кожна. “Я дуже задоволений Вашими новинами з виставки, – пише Моне в листі до Дюран-Рюэлю. Втім, з різних сторін доходять відгуки, що картини справили ефект”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Тополі, Три рожевих дерева восени – Клод Моне.