Тополина алея восени – Вінсент Ван Гог

Тополина алея восени   Вінсент Ван Гог

Ця картина написана в кінці жовтня 1884 року. Як писав Ван Гог у листі до брата, осінь того року була надзвичайно красивою. Художник дуже любив цю пору року. Він говорив, що мріє потрапити в такий край, де була б вічна осінь.

На полотні досить великого розміру Ван Гог зобразив тополиную алею, що йде вдалину. Симетрична закрита композиція створює настрій урочистості і візуально збільшує висоту тополь. Рівний лад дерев виходить до невеликого селянського будиночка, виднеющемуся в кінці алеї. Праворуч від будинку, на передньому плані, Ван Гог зобразив фігуру невідомої жінки, одягненої в чорне плаття. Її смуток посилює загальний настрій смутку, яким відрізняється ця картина.

Чорним кольором написані і глибокі довгі тіні, що падають на землю від дерев. Але у верхній частині полотна переважають яскраві, набагато більш радісні тони. Яскраво-блакитний колір неба контрастує з насиченою жовтизною крон. Сонячні відблиски грають на опалому листі і на землі, по якій йде жінка.

Поєднуючи настрій смутку і радості в одному полотні, художник намагався передати настрій осені, коли неминуче в’янення природи супроводжується сплеском її краси.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Тополина алея восени – Вінсент Ван Гог.