Торжество неба – Казимир Малевич

Торжество неба   Казимир Малевич

Це твір знаходиться в серії картин на релігійну тему, написаних К. Малевичем близько 1906-1908 рр. Вони невеликого формату, виконані темперою або гуашшю і носять сильний відтінок символізму та модерну.

Картина тонально уникає контрастів, звучить приглушено, звідси – відчуття сакральності, інтимності відбувається. Весь простір залито яскравим золотим кольором. Тут відбувається діалог праведників з Господом, який своєю милістю охоплює весь світ. .

Композиція проста, симетрична, дає відчуття ясності та спокою. Фоми легкі, немов які колишуться в духовному екстазі. Очі персонажів закриті, вони занурені в споглядання, спрямовані вгору до джерела вічного блаженства.

Це продовження пошуку форми сучасної релігійної картини. Подібний досвід був у Франції у творчості групи “Набі”. Поль Серюзьє, наприклад, звертався до композиційним прийомам середньовічної живопису, а Моріс Дені переносив персонажів священного писання в сучасний йому світ.

Релігійне мистецтво, яке в Росії мало жорсткі канони зображення, прагнуло отримати риси особистісного сприйняття. У К. Малевича вийшли дуже теплі і щирі твори. А вже зовсім близько знаходиться новий радянський світ і подібні вишукування незабаром опиняться під забороною.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Торжество неба – Казимир Малевич.