Торжество Психеї на Олімпі (фреска) – Рафаель Санті

Торжество Психеї на Олімпі (фреска)   Рафаель Санті

Фреска італійського художника Рафаеля Санті “Торжество Психеї на Олімпі”. До останніх років свого життя Рафаель приділяв велику увагу монументального живопису. Однією з найбільших робіт художника була розпис вілла Фарнезіна, що належала багатющому римському банкіру Кіджі.

На початку 10-х років 16 століття Рафаель виконав у головному залі цієї вілли фреску “Тріумф Галатеї”, яка відноситься до його кращих творів. Близько 1518 року були завершені розпису плафона і вітрил в іншому залі вілли. Вони представляють епізоди міфологічної історії Амура і Психеї. Образи цієї розписи відрізняються великою полнокровием, але сама живопис фрески, виконана учнями Рафаеля за його ескізами та малюнками, не володіє колишнім артистизмом і тонкістю.

Міфи про царівну Психее розповідають про прагнення людської душі злитися з любов’ю. За невимовну красу люди шанували Психею більше, ніж Афродіту. За однією з версій, ревнива богиня послала свого сина, божество кохання Амура, порушити в дівчині пристрасть до самого потворного з людей, проте, побачивши красуню, юнак втратив голову і забув про наказе матері.

Ставши чоловіком Психеї, він не дозволяв їй дивитися на нього. Вона ж, згораючи від цікавості, вночі запалила світильник і подивилася на чоловіка, не помітивши гарячої краплі олії, яка впала на його шкіру, і Амур зник. В кінці кінців волею Зевса люблячі з’єдналися. Апулей в “Метаморфозах” переказує міф про романтичну історію Амура і Психеї; мандри людської душі, яка прагне зустрітися зі своєю любов’ю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Торжество Психеї на Олімпі (фреска) – Рафаель Санті.