Товит, підозрює дружину в крадіжці – Рембрандт Харменс Ван Рейн

Товит, підозрює дружину в крадіжці   Рембрандт Харменс Ван Рейн

Картина голландського живописця Рембрандта ван Рейна “Товит, підозрює дружину в крадіжці”. Розмір картини 39,5 x 30 см, полотно, олія. Товит – іудей з коліна Нефеалимова; він відрізнявся праведністю в своїй рідній країні і не залишив благочестивого способу життя також і в полоні, в Ніневії.

За свої благодіяння бідним одноплемінникам Товит зазнав переслідувань ассірійських влади і пережив цілий ряд випробувань, які закінчилися для нього і його потомства повним благословенням Божим. Історія життя праведника Товита докладно викладена в “Книзі Товита”, належить до числа неканонічних книг Старого Завіту.

Коли і ким написана ця книга – невідомо; в єврейському тексті біблії її немає. Походження “Книги Товита” відносять до двох останніх століть до нашої ери. Рембрандт народився за три роки до укладення іспано-нідерландської перемир’я і підстави Амстердамського національного банку 15 липня 1606 року. Рембрандт, син перейшов до кальвінізму власника млина Хармена Герритзона фом Альтен Рейн цу Лейден і його дружини Неелтье Виллемсдохтер ван Суйтбрек, восьмий з дев’яти дітей цієї подружньої пари; старші брати Рембрандта стали мельником, шевцем і пекарем.

Рембрандт був типовим нащадком активних нижніх шарів середнього стану, хоча його мати, дочка лейденського пекаря, походила з шановного патриціанського католицького будинку. Молодшого, ймовірно самого обдарованого сина батьки вирішили не віддавати вчитися ремеслу, а відіслали семирічного хлопчика в латинську школу; тут, крім латини і класичної літератури, прищеплювалася “справжня релігія” кальвінізму. Через сім років Рембрандт надходить в якості studiosus litterarum в прославлений, користується європейським визнанням університет рідного міста Лейдена, міста, який був одночасно європейським центром текстильної промишленнности.

Пробувши в університеті близько року, Рембрандт за власним бажанням стає учнем лейденського живописця Якоба ван Сваненбурха, який пише фантастичні сцени пекла в стилі Босха та Пітера Брейгеля-Молодшого. Через три роки Рембрандт переходить до відомого амстердамському історичного живописця Пітера Ластману, а через півроку відкриває в Лейдені свою власну майстерню, працюючи в тісному співробітництві з Яном Ливенсом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Товит, підозрює дружину в крадіжці – Рембрандт Харменс Ван Рейн.