Трагедія – Пабло Пікассо

Трагедія   Пабло Пікассо

Картина “Трагедія” належить до плеяди найбільш відомих робіт Пікассо. Робота є одним з кращих досягнень “блакитного” періоду.

Депресивний період творчості, в якому панували трагедійність, драматизм, скорбота “породив” безліч видатних творів мистецтва великого майстра.

Сьогодні достеменно відомо, що причиною такого похмурого періоду творчості стала смерть близького друга Пікассо і важке матеріальне та моральне становище художника. Але за іронією долі саме ті картини, які створювалися в обстановці крайньої убогості, сьогодні не втомлюються бити цінові рекорди на всіляких найпрестижніших аукціонах. “Трагедія” – одна з таких знаменних робіт.

Сюжет картини народився в результаті пильного спостереження художником за такими ж невлаштованими і нещасними людьми як він сам. Робота зображує трьох будинків, які стоять на березі моря. Скорботні обличчя, опущені плечі, складені руки – все це виражає сумні думи.

Всі герої картини босі і бідно одягнені. Вони ніби кутаються в свої бідняцькі ганчірки, прагнучи сховатися від пронизливого морського вітру.

Відчуття трагізму ще більш посилюється, варто лише поглянути в обличчя хлопчика – його образ позбавлений притаманний кожній дитині безпосередній жвавості, навпаки, воно не по-дитячому серйозно і сумно.

Автор не дає нам підказки, хто ці люди: родина рибалок, або ж просто випадкові перехожі, ноги яких привели їх на морське узбережжя.

Вся робота пройнята якийсь безвихідністю і фатальностью того, що відбувається, мимоволі виникає питання, які ж сильні емоції охоплювали 20-річним юнаком, яким тоді був Пабло Пікассо, раз вони могли “виливатися” у настільки трагічні і безпросвітні картини?!

Сьогодні ця емоційну роботу можна побачити у Вашингтоні, в Національній галереї мистецтв.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)