Травнева ніч (Русалки) – Іван Крамськой

Травнева ніч (Русалки)   Іван Крамськой

Крамськой написав картину “Майська ніч” або “Русалки” в 1871 році, за мотивами твору М. В. Гоголя. При створенні цієї картини, художникові необхідно було зануритися до мотивом українських казок, до їх чарівним місячними ночами, зарослих ставків, а так само русалкам і відьмам.

На картині зображено берег річки. Ніч, темний час доби саме з цього люди виділяються своїм контрастом на тлі темної ночі. Вдалині на горбочку стоїть чиясь садиба, за якої розкинувся ліс. На зарослому березі, на корчі сидять кілька дівчат-утоплених. Їх силуети граціозні, але з сумом на обличчі, вони дуже красиві, але вже не живі.

Автор малює картину неяскравими фарбами, намагаючись як можна реалістичніше передати настрій місячного світла. Крамськой не просто малює картину для повісті Гоголя, він створює свій твір, зі своїми головними героями, зі своїм таємничим чарами, українською піснею і сум’яттям хвилюванням від киплячої навколо життя.

“Майська ніч” на думку експертів, одна з перших картин, яка проявила інтерес до народної поезії. Мені навіть здалося що герої картини – це герої сну, що наснився художнику напередодні. Я вважаю цей твір фантастичним, а Крамського талановитим художником. Не незважаючи на похмурість твори, мені не страшно на хвилинку уявити себе однією з героїнь цієї картини. Світло місяця дуже романтично і гармонійно вписується в нічну атмосферу. Місячне світло в цій картині перетворив навколишнє, створюючи поетичні наспіви.

Необов’язково я думаю розглядати твір Крамського з твором Гоголя. Вони можуть існувати і окремо один від друга. Адже дивлячись на картину, ми можемо придумати свою сюжет повісті про травневої ночі, і поринути у світ фантазій.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Травнева ніч (Русалки) – Іван Крамськой.