Три богатиря – Віктор Васнецов

Три богатиря   Віктор Васнецов

Васнецова називають великим художником. І його картини сміливе підтвердження цьому. Одна з яскравих картин, яка, напевно, знайома з дитинства всім – “Три богатирі”. Коли уважний глядач дивиться на це полотно, він починає помічати багато цікавих і потрібних деталей, які доповнюють тему. Хто ці герої, які сміливо вдивляються вдалину? Яка їх мета, і яке майбутнє чекає богатирів?

Все, що оточує богатирів на картині, підтверджує тяжкий воєнний час. Праворуч від них могилки. При цьому я помітила, що їх лише дві, а значить, це не може бути кладовищі. Люди поховані прямо на поле, де ще недавно був урожай, судячи за яке визріло колоски. Але земля на цьому місці не рівна, як годиться на полях, а вся перерита то тут, то там.

Що доводить, що саме в цій місцевості проходили бої. Молоді сосонки, виросли замість пшениці, кажуть, що в такому стані земля руська вже знаходиться якийсь час. Ознакою війни служать і птиці, які скльовують трупи, вони завжди кружляють і збираються там, де є чим поживитися. А небо аж кричить про бурю, про війну, і про страждання. Немає миру на землі, і немає радості.

Образ сильних і міцних чоловіків переконує мене в тому, що не на прогулянку вийшли вони. Їх уважний погляд з упевненістю оглядає землю. Ця готовність є гарантією майбутнього щасливого життя. Але щоб це було можливим, хто жертвує своїм відпочинком і спокоєм для блага інших. Богатирі повністю озброєні і виглядають дуже строго.

Стає зрозуміло, що в ті далекі роки неспокійно жилося на Русі. Люди і сама земля потребували захисту, яка повинна була захищати їх з усіх сторін. Тому й народжувалися надії з появою кожного героя, який взяв на себе обов’язок служити народу не боячись за своє життя. Народжувалися легенди, які були покликані зміцнити дух людський. І майбутнє, як героїв, так і сказань про них – це залишитися в пам’яті людства. Ось чому з’являються такі твори, як картина В. М. Васнецова “Три богатирі”.

Таким чином, вони і далі служать на благо суспільству. Не для зміцнення войовничого настрою, а як попередження всім, що не варто думати про війну та її можливості. Сила і міць стоять на сторожі суспільства, а отже, захист і спокій будуть жити в серцях багатьох.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Три богатиря – Віктор Васнецов.