Три філософа – Джорджоне

Три філософа   Джорджоне

Картина “Три філософа” італійського художника Джорджоне. Розмір роботи майстра 124 x 145 см, дерево, олія. Як згадувалося, інтерес до портретного загостреності не характерний для творчості Джорджоне. Це зовсім не означає, що його персонажі, подібно до образів класичного античного мистецтва, позбавлені якого б то не було конкретної своєрідності. Це не так. Його волхви в ранньому “Поклонінні волхвів” і філософи в картині “Три філософа” відрізняються один від одного не тільки за віком, але і за своїм особистим вигляду.

Все ж таки філософи при всьому індивідуальному відмінність образів в першу голову сприймаються не стільки як неповторні, яскраві, портретно охарактеризовані індивідуальності або тим більше зображення трьох віків, скільки як втілення різних сторін, різних граней людського духу.

Три філософа, зображені художником в однойменній картині, інтригуюче невизначені: старець, чоловік середнього віку і юнак, представлені поруч з темною печерою, імовірно на тлі заходу в гірській долині, можуть бути і трьома волхвами, і алегоріями різних наук і, нарешті, фігурними втіленнями трьох різних епох у житті людства. Дана трактування повною мірою відноситься і до картини художника “Три віку життя”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)