Три Грації – Пітер Рубенс

Три Грації   Пітер Рубенс

У 1630-х роках Рубенс відходить від галасливої світського життя і творить в самоті в замку Стен. Тут з’являється одна з найвідоміших робіт живописця – “Три грації”. Сьогодні картина не перестає викликати здивування – вже дуже розходиться назва з вмістом для сучасного глядача, вихованого на стандартах краси властивих нашому часу. Між тим жіночі тіла Рубенса – це цілий пласт для мистецтвознавчих вигадок.

Художник завжди малював жіночу натуру прямолінійно, чесно і відкрито. Його оголені тіла розкуті, але не вульгарні, еротичні, але не вульгарні. Рубенс вважав, що тіло людини є творіння Боже і соромитися його зображувати, значить соромитися цього творіння, що для релігійного художника було просто немислимо. Героїні картини – античні грації, що рухаються в плавному танці.

Дивно, але кожен розглядає полотно, може виразно відчути, наскільки сильно художник захоплюється їх мало досить повними тілами. Цей захват автора настільки заразливим, що будь-які канони краси ні побутували, глядач мимоволі сам починає милуватися героїнями сюжету. М’які лінії, витончені рухи, вигини повні млості – все це гімн красі жіночого тіла.

Затвердження цього, ми бачимо сплетені квіти над головами героїнь, які композиційно перегукуються з їх сплетеними в танці тілами. Відомо, що грацію, розташовану зліва, майстер малював з натури – це друга дружина Рубенса Олена Фурман. Автор щойно одружився і купався у знову обретенном щастя. Сам Рубенс дуже любив цю картину і не бажав з нею розлучатися, тому полотно висіло в будинку художника. Тільки після його смерті картина була виставлена на продаж, і першим покупцем став іспанський король Філіп IV. Так “Три грації” були вивезені в Іспанію, де і “живуть” досі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)