Три грації – Рафаель Санті

Три грації   Рафаель Санті

“Три грації” – картина Рафаеля, на якій зображені Невинність, Краса і Любов, якими вони представлялися художнику.

Всі дівчата дуже молоді, у всіх схожого кольору волосся, прибрані так, щоб не виглядати акуратно. Тримаючись один за одного – тому що ідеальна любов завжди красива і невинна, ідеальна краса завжди невинна і вміє любити, ідеальна невинність завжди красива і викликає любов – вони стоять на тлі якоїсь річки, на твердій землі, з якої тільки де-не-де пробиваються чахлі кущики. Якщо придивитися, можна побачити кістки якоїсь тварини – можливо, це натяк на те, що досконалість вбиває?

В руках у дівчат ідеальні золоті сфери, які можуть бути натяком на яблука Гесперід, які добував Геракл своїм одинадцятим подвигом. Згодом вітряний Паріс вирішував, кому ж з грецьких богинь їх вручити: Гері, Афродіті або Афіні. Але ні одна з них не була так гідна, як Любов, Невинність і краса.

На тлі пейзажу дівчата здаються чистими, як сніг, притягують погляд. Не дивлячись на те, що сучасний стандарт краси відрізняється від їх форм і погляд людини сучасного вони можуть бути некрасиві, ніхто не заперечить, що особи їх повні внутрішнім світлом, що вони виробляють дивно зворушливе і приємне враження, і нагота їх не викликає н осуду, ні дискомфорту, ні незручності. Вона природна для чого одягати досконалість і вимагати від нього слідувати людським стандартам?

Посеред великого “ніде” три дівчини з рисами м’якими і плавними, грають з золотими кулями і ніжно посміхаються один одному, втілюючи собою безсмертні, вічні і уславлені незалежно від віку речі.

Любов підносить. Краса – приваблює. Невинність очищає душу і вимагає внутрішнього відповідності – її не можна торкатися брудними руками, тому що тоді Атланти впустять на землю небо, яке тримають вже багато тисяч років.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)