Три музиканти – Пабло Пікассо

Три музиканти   Пабло Пікассо

У 1921 році Ольга народжує сина, і замість традиційного відпочинку на морі, подружжя Пікассо знімає розкішну віллу в Фонтенбло. Ні для кого не секрет, що художника мало турбувала сімейна рутина, і у відокремленому сімейному гнізді дихалося йому не вільно – його вабив Париж.

Але нічого не поробиш, Пікассо залишається біля дружини і цілком поринає в роботу. “Три музиканта” – найяскравіший твір цього періоду.

Картина написана в своєрідному стилі – синтетичний кубізм. Пікассо завжди була тісно в рамках якого-небудь визначеного жанру і манери, в кожному напрямку він прагнув розширити рамки і відійти від канонів.

Вважається, що три музиканта на полотні непросто абстрактні особистості, а конкретні люди. В образі кларнетиста П’єро художник зобразив нещодавно пішов з життя поета-авангардиста, близького друга Гійома Аполлінера. Чернець з акордеоном – це Макс Жакоб, французький поет і художник, який трагічно загине в таборі в часи окупації в 1944 р. А арлекін зі скрипкою – це сам Пабло Пікассо.

Незвичайна фактура, дивовижні образи створюють неповторну динаміку, і здається, що можна вловити звуки запального джазу, що ллється з полотна.

Всі герої зображені у блазнівських нарядах, які відносять нас до традиційних персонажів “віа дель арте”. Історія зберегла той факт, що цю ідею Пікассо підглянув у трупи одного з римських театрів.

Техніка виконання вражаюча – одному просторі зображені три різні фігури, і важко позбутися враження, що вони не тільки створені окремо, але і як ніби наклеєні на полотно. Ще однією дивовижною особливістю є те, що фігури, виконані в стилі кубізму, не втрачають при цьому обсягу.

Що стосується засобів виразності, то ця картина відрізняється підкресленою простотою форми і використанням невеликого кола кольорів – червоний, жовтий, чорний, блакитний, білий.

Після представлення роботи на суд глядачів, на адресу картини посипалися схвальні відгуки. Так, Моріс Рейналь стверджував, що робота Пікассо є “шедевром інтелекту і витонченості”, а також визначав її як якийсь успішний підсумок всіх художніх пошуків у рамках кубізму, прекрасно демонструє всю силу, широку гаму граней і одкровень цього стилю.

Існує два варіанти “Трьох музикантів”. Більш завершена робота зараз знаходиться в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Три музиканти – Пабло Пікассо.