Три таитянки – Поль Гоген

Три таитянки   Поль Гоген

…Як близько, близько твій підходить зов – До заповідей роду і первини – Океанийских низка перлів І таїтянок лагідні кошика… О. Е. Мандельштам Таитянки на полотнах Поля Гогена стали символічним уособленням всього того, що пов’язувало художника з теплом материнських рук і запахом її волосся. Провівши дитинство на батьківщині своєї матері в Перу, барвисті картинки екзотичних пейзажів і не менш дивного населення, назавжди запали в пам’ять Гогена.

Це наклало певний відбиток на стиль його письма і тематики. “Три таитянки” – робота, яку автор створював під враженням довгого життя на островах Океанії після переїзду з європейської дійсності. Це твір пізнього періоду його творчості і один із багатьох присвят красі туземок.

Свою роботу Гоген не обділив унікальним пейзажем в купе з импрессией кольору і густотою фарб. Художнику вдалося, як завжди, перетворити сюжет в яскраву палітру. Він, як послідовник імпресіонізму, всіляко обходив стороною чорні смолисті кольору, тому сюжет вийшов занадто строкатим, при цьому не нав’язливим. Таитянки Гогена – смагляві музи його творчості. З особливою чуттєвістю прописав автор їх тіла пісочного кольору. Практично хлоп’яче статура грацій в руках майстра перетворилося в трепетну особливість жительок острова.

Художник яскраво відобразив соковиті текстильні полотна, які замотані дівчини. Тканини – особливий атрибут фольклорного мистецтва Таїті. Вони розписувалися вручну і забарвлювалися натуральними фарбами, при цьому колір грав особливе значення в емоційному настрої жителів острова. Незважаючи на ту спеку, з якою пов’язують обивателі острови Французької Полінезії, Таїті – комфортне місце, де температура не перевищує позначку “Тридцять”. Про це свідчить прохолодна палітра картини. Це велика кількість бузкових і лілових прохолодних фарб. Це розмита прозора зелень, вода з синявою, блакитні тіні дерев.

Це рятівна тінь під густою зеленню дерев. Самі ж героїні сюжету трохи скуті, при цьому абсолютно позбавлені сорому і не маскують своєї наготи. Двоє з молодих подруг – в червоних тканинах, – полохливі “лані”, скромні у своїх позах, ховають тіла від художника, повернувшись спиною. Вони дивно прекрасні в своїй екзотики і фантастичною різниці з європейськими красунями. Можна сказати, що це делікатес жіночої краси і жіночності, терпкий і гострий на смак.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)