Трійця – Еміль Нольде

Трійця   Еміль Нольде

Еміль Нольде, хоча і був одним з найяскравіших представників німецького експресіонізму, входив в об’єднання “Міст”, “Синій вершник” все ж залишався художником-одинаком, що стояли осібно від художніх груп і об’єднань. Нольде увійшов в мистецтво вже зрілою людиною, оскільки вчитися живопису в молодості у нього не було можливості. В 1898 році він вступив до художньої школи Фера в Мюнхені, вчився в Академії Жю-ліана у Парижі, багато подорожував, вдосконалюючи свою майстерність.

Нольде працював у різних жанрах, писав картини на міфологічні та релігійні сюжети. У 1909 році він створив цикл з трьох картин на біблійні сюжети: “Трійця”; “Наруга Христа” ; “Таємна вечеря ” . У 1911-1912 Нольде створив одну з найбільш значних своїх робіт – поліптих “Життя Христа” для церкви Нойкирхе в Нибюлле. Біблійні роботи Нольде володіють потужною емоційною силою, незважаючи на гротескне зображення, що надає “грубу” первозданність образів.

Основну роль у художньому ефекті образів грають колір, яскраві колірні плями, що поєднуються з контурами фігур, що створюють емоційний ритм творів. Інші відомі твори: “Принц і наложниця”. 1918. Фонд Нольде, Зебюлль; “Мрійник”. 1919. Музей Шпренгель, Ганновер.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)