Трійка – Аркадій Пластов

Трійка   Аркадій Пластов

Аналізуючи творчість Пластова на предмет його картини “Трійка. Дітлахи біля річки” не можна не відзначити той факт, що художник відчуває якісь особливі почуття до дітей, часто використовуючи їх образи у своїх роботах. Саме вони і є основними героями більшості його шедевральних полотен.

В даному випадку, дуже яскраво передається не тільки сам образ дитини, але і до всього іншого, типовий побут того часу, де на річки, хтось миє коней, поки інші просто відпочивають в тіні розлогої верби. Річна обстановка, діти босі, але не від того, що тепло, а від того, що у них скоріше всього, просто немає взуття.

Взагалі, саме в цей період, художник починає передавати в своїх картинах, типові побутові для того часу моменти, але вловлюючи саме той життєвий драматизм, який змушує задуматися. До речі, цей період досяг свого піку в його деяких дуже чутливих і емоційних полотнах часів Великої Вітчизняної війни.

Сюжети цього художника, практично завжди дуже прості, але незважаючи на це, їх виразність, природність, життєвість на додаток до майстерного листа, робить з кожної роботи, справжній шедевр. Вдосконалюю свій лист, майстер постійно намагається пізнати структуру форми, досягаючи тим самим максимального уміння в цьому.

Пластів бере самі прості і традиційні образи з життя Росії та робить з цього повноцінну частину художньої культури всього світу. Відмінною особливістю картини, є емоції дітей, які передаються саме такими, які вони є насправді, без зайвих художніх прийомів, здатних підсилити їх або акцентувати.

Легкість і простота полотна, змушує повністю перейнятися в атмосферу того часу і відчути ті емоції, які супроводжували автора під час написання картини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)