Триптих Шлюбу – Рогир ван дер Вейден

Триптих Шлюбу   Рогир ван дер Вейден

З всіх дійшли до нас праць Рогира ван дер Вейдена ця датована найбільш точно. На тильній стороні крил триптиха намальовані герби громадянина міста Турне Жана Шлюбу та його дружини, Катерини де Брабант, а також череп і напис: “Знай, честолюбний і гордий, моє тіло теж було колись-то прекрасно, але тепер воно служить лише їжею для черв’яків”.

Пара, про яку йде мова, вінчалася приблизно в 1451 році, а в ж у 1452 році Жан раптово помер, тому можна припускати, що триптих був замовлений в пам’ять про Жане Шлюбі. Або ж робота була замовлена до весілля, але потім її “переробить” у меморіальну. Катерина набагато пережила свого чоловіка і в 1497 році згадала цей образ у своєму заповіті, правда, без імені художника. На центральній панелі триптиха зображений Христос з Богородицею і апостолом Іоанном. На бічних панелях глядач бачить Іоанна Хрестителя і Марію Магдалину.

Зазначимо, що “Триптих Шлюбу” – перший в історії нідерландської, живопису, де фігури показані до пояса. Цілком можливо, що цей принцип зображення фігур Рогіра запозичив у італійських майстрів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Триптих Шлюбу – Рогир ван дер Вейден.