Тріумф Божественного провидіння – П’єтро да Кортона

Тріумф Божественного провидіння   Пєтро да Кортона

П’єтро да Кортона був провідним майстром італійського бароко. Він навчався в Кортоне і Римі, працював в основному в Римі та Флоренції. Монументальне мистецтво майстра справила значний вплив на європейську живопис бароко. Як і у попередників художника, основним елементом в монументальних живописних творах Кортона був плафон, але майстер знайшов для його виконання нові просторові і стилістичні рішення.

Композиції Кортона відрізнялися бурхливою динамікою, він використовував ефекти иллюзионистических перспективних побудов, які, однак, співвідносив із загальним архітектурним рішенням. Таким чином створювалася єдина цілісна композиція, виконана барвистого пишноти. Піднесений класицистичний вигляд персонажів поєднувався з потужною динамікою повних життя сцен в стилі бароко. Все це надавало творам грандіозність, привабливість, емоційність.

Кращим творінням майстра стала розпис “Тріумф Божественного провидіння”. Інші відомі твори: “Сцени з життя Енея”. Плафон Палаццо Памфілі в Римі; “Викрадення сабінянок”. 1629. Капітолійського музеї, Рим; “Зустріч Якова і Лавана”. 1640. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Вигнання Агарі”. 1640-е. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Тріумф Божественного провидіння – П’єтро да Кортона.