Тріумф Мордехая – Паоло Веронезе

Тріумф Мордехая   Паоло Веронезе

Виконана для прикраси стелі церкви Сан-Себастъяно у Венеції, ця робота стала одним з кращих творінь молодого Веронезе. Вона входить в серію “Історія Есфірі”. Єврейка Есфір, відповідно до Старого Заповіту, була дружиною перського царя Артаксеркса. Есфір рано осиротіла і виховувалася в будинку свого родича Мордехая, з якого її і взяли до царя.

Незабаром Мордехай, прийшовши до царських воріт, почув, що двоє євнухів змовляються вбити царя Ахашвероша. Він негайно сповістив про це свою вихованку, яка і попередила царя про підготовлюваний замах. В нагороду Артаксеркс наказав возвеличити Мордехая – одягнути його в царське плаття, покласти на його голову царський вінець і на царських конях вивезти на площу, виголошуючи: “Так робиться чоловікові, якого цар хоче відрізнити почестю!”

У серії “Історія Есфірі” Веронезе показав неабияку майстерність у побудові простору з використанням архітектурних деталей і складних ракурсів. Особливо ефектно написані в “Тріумф Мордехая” фігури коней і кручена колона в лівій верхній частині полотна, оживляюча строгий архітектурний ансамбль.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)