Тріумф Нептуна і Амфітрити – Нікола Пуссен

Тріумф Нептуна і Амфітрити   Нікола Пуссен

У центрі картини зображена нереїда Амфітріта, дружина Нептуна. Вона сидить на бику, тулуб якого закінчується риб’ячим хвостом в оточенні численної свити. Дві нереїди шанобливо підтримують лікоть і рожеве покривало Амфітрити, а два тритона сурмлять їй славу. Фігура Нептуна зрушена до краю картини вліво.

Однією рукою він керує трійкою стрімко мчать коней, а інший тримає тризуб, традиційний атрибут бога морів. Його погляд звернений до прекрасної Амфитрите. Ще лівіше, над фігурою Нептуна, ми бачимо колісницю богині любові Афродіти в супроводі амурів і з запаленим факелом у руках.

Інші амури обсипають головних персонажів квітами троянд і мирта, що символізують любовний потяг і шлюбний союз Нептуна і Амфітрита. Один з амурів цілиться з лука у Нептуна, а стріли другого вже досягли чоловіки, несучи прекрасну німфу на своїх плечах. Але хто ж представлений у цій сцені викрадення?

Обличчя чоловіка не видно, воно прикрите рукою, а тому можна припустити, що тут зображені нереїда Галатея, і закоханий в неї циклоп Поліфем, що вважався сином Нептуна. І нам стає зрозумілим його жест: циклоп був зовні безобразен, а художник уникав зображення неподобства у своїй живопису.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)