Тріумф принца Фрідріха Генріха Оранського – Якоб Йорданс

Тріумф принца Фрідріха Генріха Оранського   Якоб Йорданс

Картина художника Якоба Йорданса “Тріумф принца Фрідріха Генріха Оранського”. Розмір панно становить більше 10 квадратних метрів. На рубежі 50-х років 17 століття по замовленню голландського штатгальтера фламандський художник створив дві величезних декоративно-алегоричних композиції для літнього палацу Хейс тен Бос в Гаазі, в яких проявилася тенденція пізнього Йорданса до характерним для бароко художнім надмірностей і бурхливої патетиці.

Ці помпезні панно були написані спільно Йордансом з Герритом ван Тульденом. Фрідріх Генріх, принц Оранський, молодший син принца Вільгельма I і його дружини Луїзи де Коліньї. Вже в юнацькі роки проявив хоробрість і військові здібності під час війни з Іспанією за незалежність Нідерландів. В 1625 році Фрідріх Генріх, принц Оранський став штатгальтером Нідерландської республіки. У його правління Нідерланди досягли свого найвищого розквіту і могутності.

Фрідріх Генріх намагався відновити мир всередині країни і покласти край релігійним чварам. Союзом з Данією, Швецією, а в 1635 році і з Францією принц Оранський відвернув небезпеку, яка загрожувала провінцій Нідерландів від сполучених сил іспанського дому Габсбургів. Фрідріх Генріх був вельми умілим полководцем; його головний штаб вважався вищою школою військового мистецтва, з якої вийшли кращі полководці 17 століття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Тріумф принца Фрідріха Генріха Оранського – Якоб Йорданс.