Тріумф Силена Ентоні Ван Дейк

Тріумф Силена Ентоні Ван Дейк

Працюючи в майстерні Рубенса, ван Дейк настільки добре навчився імітувати манеру вчителя, що сучасні дослідники часто не можуть визначити, які елементи картини написані самим Рубенсом, а які ван Дейком.

Однією з найбільших робіт Рубенса в той час, коли його помічником був ван Дейк, була серія з восьми картин для великих гобеленів, на яких за замовленням генуезького вельможі зображувалася історія одного з давньоримських героїв.

Такі картини, написані олією в повну величину, називалися “картонами”, за ним згодом працювали ткачі. В одному з листів Рубенс оголошує ці “картони” своїми роботами, проте в деяких інших джерелах XVII століття автором тих же “картонів” названий ван Дейк.

У наші дні прийнято вважати, що ця робота була виконана Рубенсом і ван Дейком спільно. Але визначити, який фрагмент написаний Рубенсом, а який ван Дейком, вельми складно, як і у випадку з деякими іншими полотнами. Наприклад, мистецтвознавці вважають, що композиція картини “Тріумф Силена” складена Рубенсом, а фігури написані ван-Дейком.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)