Тріумф Тита й Веспасіана – Джуліо Романо

Тріумф Тита й Веспасіана   Джуліо Романо

Джуліо Романо відомий в історії итальян-мистецтва як живописець і архітектор. Його творчість пройшло складну еволюцію – від стилю, наступного принципам Високого Відродження, художник перейшов до маньєризму. Джуліо Романо навчався у Рафаеля в Римі.

Разом з ним він виконав розпису Станц і Лоджій Ватикану, а після смерті вчителя завершив розпочаті ним роботи у віллі Мадам. В період роботи в майстерні Рафаеля у Джуліо Романо склалася характерна живописна манера. Їй властиві різко окреслені контури малюнка і непрозорі тіні.

У цій манері художником було виконано велику кількість вівтарних картин. З 1524 Джуліо Романо працював в Мантуї. Він прикрашав побудований ним же палац мантуанских маркізів Палаццо дель Ті, що став головним його архітектурним твором.

У мантуанских розписах художник використав ряд нових для італійського монументально-декоративного мистецтва того часу прийомів, пов’язаних з розчленовуванням живописного простору і зверненням до иллюзионистическим ефектів. Мантуанские роботи Джуліо Романо являють собою класичний зразок римського маньєризму. Інші відомі твори: “Мадонна з кішкою”. Ок. 1523. Національна галерея Каподімонте, Неаполь; “Св. Сімейство”. Ок. 1524. Церква Санта Марія дель Аніма, Рим.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Тріумф Тита й Веспасіана – Джуліо Романо.