Тріумф Вакха та Аріадни – Аннібале Карраччі

Тріумф Вакха та Аріадни   Аннібале Карраччі

“Тріумф Вакха та Аріадни” – центральна стельова панель знаменитої галереї Фарнезе. Тут зображена тріумфальна весільна процесія Вакха та Аріадни. Як і інші фрески галереї Фарнезе, ця робота присвячена темі чуттєвої любові. Існує два варіанти міфу, присвяченого шлюбу Аріадни і Вакха.

Згідно з першим, Тесей, якого закохана в нього Аріадна допомогла вибратися з лабіринту Мінотавра, обіцяв одружитися з нею і схилив її втекти з ним, але потім залишив її, сплячу, на острові Наксос. Тут Аріадну нібито і знайшов Вакх, з першого погляду полюбив її. Інший варіант міфу свідчить, що Тесей не кидав Аріадну, але Вакх, загорівся до неї пристрастю, сам викрав її у Тесея і забрав на острів Лемнос, де і була справлена весілля, настільки виразно і мальовничо зображена Аннібале Карраччі.

Весільна процесія тягнеться вздовж склепіння галереї, утворюючи ритмічний візерунок. Її очолює п’яний Сильний. Прекрасний юний Вакх сидить на колісниці, запряженій леопардами, Аріадну ж везуть білі тонкорунні кози. Перед колісницями подружжя біжать, кружляючи в шаленому танці, сатири і менади.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Тріумф Вакха та Аріадни – Аннібале Карраччі.