Троянди і фіалки – Костянтин Коровін

Троянди і фіалки   Костянтин Коровін

Новою областю захоплень Коровіна в 1910-ті роки став натюрморт. Безумовно, то потяг до натюрморту, яке захопило мистецтво 1910-х років, не пройшло повз художника. Однак і в натюрмортах він вірний “декоративного імпресіонізму”, що особливо проявляється в пов’язаних по мотиві з Паризькими вогнями двох роботах 1912 року. Це Троянди і фіалки Натюрморт.

Майстер зображує букети біля вікна, за яким видно вогні нічного Парижа. Їх рефлекси мерехтять на срібному підносі, на позолоченою посуд, що стоїть поруч з квітами. За допомогою цих рефлексів живописець об’єднує предмети натюрморту з великим світом, немов кажучи нам, що вони є його частиною, яка збирає, як у фокусі, все найпрекрасніше і поетичне з навколишнього нас життя.

Як квінтесенція всієї краси дійсності сприймаються темно-червоні троянди, глибина звучання кольору яких підкреслена контрастом з металевим поблескиванием срібних та позолочених предметів. Холодок металу дозволяє ще глибше відчути живий подих квітів, написаних з тієї чуттєвої повнотою, яка захоплює глядача в кращих полотнах Коровіна.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)