Троїце-Сергієва лавра взимку – Костянтин Юон

Троїце Сергієва лавра взимку   Костянтин Юон

Художником, який любив зображати свій рідний край, улюблені місця та їх пейзажі є Юон Костянтин Федорович. Найбільше його улюбленими містами були Ростов Великий і Троїцько-Сергіївська лавра.

У великий захват приводить глядача велика панорама лаври на картині “Троїце-Сергієва лавра взимку”. Автор на полотні показав всі прекрасні будівлі лаври. П’ятницька і Введенська церкви, Трапезної з церквою Сергія, Успенський собор, дзвіниця, церква Різдва св. Івана. Всі ці храми і будівлі довгий час були центром духовного життя Росії. Їх купола один за іншим тягнуться до неба, надаючи вид єдності і нерозривності природи і духовного життя людини.

Передній план картини показує нам незамерзаючу річку Кончуру. Через неї перекинуто невеликий місток, пройшовши через який ми потрапляємо в прекрасні і святі будови лаври. Видно засніжену дорогу, по якій ходять люди і їздять вози з кіньми. Небо автор показав білим, закритим сніговими хмарами. Всі куполу та даху будівель покриті шаром снігу. Земля біла і чиста, як би показує, що тут святі місця. Кожен зможе знайти тут спокій і спасіння душі.

Картина дуже гарна, історично-художня і насичена вірою у вищі сили. Багато мріють непросто подивитися на цю красу, а побувати в кожному храмі цього духовного міста.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Троїце-Сергієва лавра взимку – Костянтин Юон.