Туман. Осінь – Ісаак Левітан

Туман. Осінь   Ісаак Левітан

Техніка акварелі – з її можливістю досягати чистоти кольору і передавати рух – наче створена для роботи в жанрі ліричного пейзажу. Левітан любив працювати в цій техніці, створивши в ній дивовижні твори – такі, як “Туман. Осінь” .

Захоплювався він і пастеллю, звернувшись до цієї техніки в 1893 році і активно вдаючись до неї впродовж наступних років. Приваблювала в ній можливість оперування великими кольоровими площинами і експериментальної компонування різних форм.

Яскравим прикладом левитановских пастелей може служити робота “Луг на узліссі”, 1898 . “Лиризация” живопису передбачає деяку зовнішню незакінченість, эскизность, а точніше – відчуття незавершеності; все це є, насамперед, відмінною особливістю акварелей та пастелей.

У пізній період творчості Левітана, ознаменувався прагненням до символізму, така “эскизность”, випробувана в акварельних і пастельних роботах, проникла і в його живописні твори, давши навіть привід критикам звинувачувати автора в тому, що він виставляє “незавершені” твору. Однак це була продумана позиція.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Туман. Осінь – Ісаак Левітан.