Туманний ранок – Іван Шишкін

Туманний ранок   Іван Шишкін

Російська природа настільки різноманітна, що звертатися до цієї теми можна знову і знову, розкриваючи нові її грані. Шишкіну належить велика кількість робіт, в яких він оспівує красу наших полів і лугів, лісів і озер. Автора за душі річна природа, яку він показує у всій красі.

На цій картині зображено умиротворений стан природи. Водну гладь річки обрамляють мальовничі береги смарагдового кольору. Річна природа показана насиченою колірною гамою зелених тонів: від блідо-зеленого, майже салатового до насичено-зеленого. Також художник застосовував відтінки сріблястого кольору.

Вдалині, на лінії горизонту ми можемо милуватися ранковим туманом. Він стелиться по водній річковій гладі. Для кращого сприйняття автор показав його сріблястим тоном. Незважаючи на те, що туман ще не розсіявся, небо злегка осяяне сонячним світлом, який рівномірно розподіляється і сповіщає про настання нового дня. Настрій картини ліричний, природа пробуджується від сну, починається новий день.

Завдяки таланту Шишкіна, ми маємо можливість милуватися дивовижною красою видом берега річки. Він відображений у водній річковій гладі, яка показана ідеально рівною, наче дзеркало. На лівому березі річки автор показав невеликі чагарники, польові квіти. Дерева в лісі на протилежному березі зображені дуже величаво. Безвітряна погода, лише додає їм могутності. Ліс намальований дуже щільно і густо. Листя нагадує оксамит.

Картина вийшла дуже поетичною, натхненною і гармонійною. Шишкін постарався донести до нас літній ранок, його красу і неповторність, адже кожен день відрізняється один від одного і невозвратим. Художник дуже талановито показує гру світла, відтінків, які допомагають милуватися різноманітністю кольорів на картині. Недарма Шишкін вважається визнаним майстром деталей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Туманний ранок – Іван Шишкін.