Тюльпани Голландії – Клод Моне

Тюльпани Голландії   Клод Моне

Написання картини “Тюльпани Голландії” було закінчено Клодом Моне в 1872 році, через деякий час після його візиту в Голландію, яка вразила його красою своєї природи, величезною частиною якої є знамениті тюльпани. Все побачене так сильно вразила художника, що він неодмінно взявся за написання картини, щоб не забути жодної важливої деталі і поділитися з глядачем найбільш яскравими емоціями.

Своє бачення краси тюльпанів Моне втілив у черговому полотні. Художник написав не одну, а цілу серію картин, що зображують поле тюльпанів, він досить часто писав серії картин, але в більшості випадків вони відрізнялися один від одного часом доби в композиції або великими часовими проміжками, а в цей раз картини розрізняються тільки ракурсом, з якого художник зображував полі.

Більшу частину картини займає безліч полів, засіяних квітучими тюльпанами різних кольорів. Посеред поля стоїть велика масивна млин, поруч з якими знаходяться два невеликих будиночка, в одному з яких, можливо, живе господар млини. Дана картина досить символічна, всі зображені об’єкти символізують Нідерланди. Млини і тюльпанні поля здавна вважаються символами цього місця.

У цьому пейзажі глядач знайде безліч різних квітів і відтінків, які показують не тільки багатство забарвлень тюльпанів, але і природну різноманітність в цілому. Моне, як завжди, намагався змалювати пейзаж як можна більш натуральним, щоб глядач при перегляді зміг відчути себе перенесеним у цей пейзаж і отримав те прекрасне враження, яке залягло в душі художника.

Художник доклав до створення цієї картини усю властиву йому сумлінність, серйозність і зацікавленість. Доказом цього є це аж ніяк не маленьке полотно, виконане з великим старанням. Немає сумнівів, що перед тим, як вибрати вдалий ракурс для цього пейзажу, художник не один раз оглядав його з усіх сторін, незважаючи на розмір поля. Моне витрачав багато часу і сил на те, щоб зобразити важливі для нього місця на картинах, а зараз це можна виконати з допомогою фотоапарата.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Тюльпани Голландії – Клод Моне.