Тюїльрі (Франція) – Клод Моне

Тюїльрі (Франція)   Клод Моне

Тюїльрі – паризька королівська резиденція, побудована для Катерини Медичі в 1564 році і спалена в дні Паризької комуни в 1871-му році.

В даний час є плани по відновленню цього палацового комплексу. Ален Бумье, президент Національного комітету по реконструкції Тюїльрі, сподівається, що адміністративні деталі проекту вдасться погодити за три роки, а будівництво займе приблизно чотири. “У мене є підстави сподіватися, що за десять років ми вкладемося”, зазначив Бумье. Якщо новий Тюїльрі буде побудований, то в ньому, можливо, розмістяться виставкові зали для експонатів з Лувру, власний музей, конференц-зал і навіть кабінети міністерства закордонних справ. В даний час на місці розбитий сад Тюїльрі, що носить ту ж назву, але деталі фундаменту і креслення збереглися.

Майже всі твори мистецтва і предмети интеррьера, які знаходилися в палаці, також вціліли і розосереджені по кільком музеям. Видатні французькі архітектори, у тому числі Роже Тайллибер, голова Академії витончених мистецтв, вважають, що заново відбудований палац поверне гармонію увазі на Єлисейські поля, який відкривається від Тріумфальної арки.

Під час Великої французької революції в Тюїльрі переїхав король Людовик XVI, пізніше в ньому засідали Конвент і Рада п’ятисот. У 1848 році Тюїльрі був узятий штурмом повсталими, а в 1871-му згорів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)